Presidency of EAJ

【16 Apr. 1987 - 15 May 1989】 【15 May 1989 - 19 May 1994】 【19 May 1994 - 21 May 1998】
小林宏治 向坊隆 岡村總吾
Dr. Koji KOBAYASHI Prof. Takashi MUKAIBO Prof. Sogo OKAMURA
【21 May 1998 - 20 May 2002】 【20 May 2002 - 18 May 2006】 【18 May 2006 - 13 May 2010】
永野健 西澤潤一 中原恒雄
Dr. Takeshi NAGANO Prof. Jun-ichi NISHIZAWA Dr. Tsuneo NAKAHARA
【13 May 2010 - 31 May 2016】 【31 May 2016 - 2 June, 2020】 【2 June, 2020 - present】
小宮山宏 阿部博之 小林喜光
Prof. Hiroshi KOMIYAMA Prof. Hiroyuki ABÉ Yoshimitsu KOBAYASHI, PhD,